Uwaga konkurs geograficzny - MAJ

Szanowni Uczniowie przed Wami kolejna odsłona comiesięcznego KONKURSU GEOGRAFICZNEGO prowadzonego przez Pana mgr Andrzeja Wojtonia.

Konkurs geograficzny – maj 2024

Żeby dostać szóstkę z geografii trzeba pisemnie odpowiedzieć na sześć niżej zamieszczonych pytań. Wystarczy poszperać w słownikach, bibliotekach lub w internecie. Wygrywa pierwszych pięć osób z wszystkimi poprawnymi odpowiedziami. Prace oddajemy do nauczyciela geografii. Termin mija 31.V. Jeden uczeń może w ten sposób zdobyć, maksymalnie, dwie szóstki, w jednym semestrze roku szkolnego.

1. Jak nazywa się najwyższy wodospad w Karkonoszach ?
  2. Jak nazywa się druga najjaśniejsza gwiazda polskiego nieba po Słońcu ?
  3. Jak nazywa się najmniejszy pod względem powierzchni parka narodowy w Polsce ?
  4. Jak nazywa się podróżnik, który jako trzecia osoba na świecie, osiągnęła w batyskafie, dno Rowu Mariańskiego ?
  5. W której misji Apollo pierwszy raz użyto samochodu księżycowego i kto został jego kierowcą ?

Odpowiedzi z poprzedniego miesiąca: 1. Biebrzański Park Narodowy, 2. Jaskinia Wieriowkina 2223 m, 3. D. Rasińska-Samoćko, 4. Trans Canada Trail (TCT),  5. Skopiec, 6. Zamek w Conwy – Walia