Zielona Szkoła

“Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”. Konfucjusz

Zielona szkoła – to forma edukacji, która w inspirujący i kreatywny sposób pozwala na indywidualne rozwijanie pasji, naukę przydatnych umiejętności i samodzielnych zachowań poprzez praktyczne zajęcia, które dodatkowo pozwalają na aktywny wypoczynek w kontrze do wszechobecnych komputerów i smartfonów. Uczenie się poprzez przeżywanie przynosi skuteczniejsze efekty niż nauka w ławce, dlatego też w tym roku dla klas sportowych 5a i 8a zorganizowany został wyjazd do Dźwirzyna.

29 maja 2023 z samego rana wyruszyliśmy w podróż.

Nasza grupa składała się z 44 uczniów z klas 5a, 5b, 6c oraz 8a i 8b oraz trzy osobowej kadry pedagogicznej.

Na początek kilka słów o Niechorzu, które zlokalizowane jest pomiędzy Morzem Bałtyckim oraz jeziorem Resko. Jest to mała miejscowość nadmorska o szerokich, piaszczystych plażach, charakterystycznych  falochronach wykonanych z drewnianych bali.

Korzystaliśmy codziennie z kąpieli słonecznych przeplatanym z turniejem piłki plażowej, budowli w piasku, uproszczonym futbolem amerykańskim czy pokonywaniem kilometrów brzegiem morza.

Codzienna kartka z pamiętnika oddana przy śniadaniu oraz jak przystało na klasy sportowe 7:15 rozruch poranny.

Ekscytującym wydarzeniem był wyjazd i zwiedzanie z przesympatyczną panią przewodnik zabytków kołobrzeskich zakończone rejsem statkiem Viking oraz dyskoteka, gdzie mogliśmy wykazać się swobodą ruchu artystycznego, a także w pokazie Mam Talent, gdzie każdy mógł pochwalić się swoim niezwykłym kunsztem artystycznym w każdej dziedzinie.

Pięć dni przeleciało jak sen, pozostawiając cudowne wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze …

red. Ewa Smaglińska