"Czysty Wałbrzych" i Dzień Ziemi

Dnia 11.05.2024 w sobotę odbyła się Akcja Sprzątanie Świata  – “Czysty Wałbrzych” połączona z obchodami Dnia Ziemi.
Chętni uczniowie klas 4-8 wraz z opiekuna – p. Ewą Samczuk, p. Ewą Smaglińską i p. J. Daukszą wzięli w niej czynny udział. Akcja polegała na posadzeniu nowych drzewek na terenie naszej szkoły przy ul. Głównej oraz zebraniu całkiem sporej ilości śmieci wokół terenu szkolnego i najbliższej okolicy.
W całej Akcji towarzyszył nam Prezydent Wałbrzycha p. Roman Szełemej, a także p. Sylwia Bielawska – posłanka na Sejm.
Podczas Akcji uczniowie znaleźli małego ptaszka, który prawdopodobnie wypadł z gniazda.
Okazało się że to młoda sroka, którą zaopiekowała się p. A. Tomalka – Sadownik. Po udzielenie pomocy sroczka została wypuszczona na wolność.