Uwaga konkurs geograficzny - WRZESIEŃ

Szanowni Uczniowie WRACAMY. Przed Wami kolejna odsłona comiesięcznego KONKURSU GEOGRAFICZNEGO prowadzonego przez Pana mgr Andrzeja Wojtonia.

Konkurs geograficzny – wrzesień 2024

Żeby dostać szóstkę z geografii trzeba pisemnie odpowiedzieć na sześć niżej zamieszczonych pytań. Wystarczy poszperać w słownikach, bibliotekach lub w internecie. Wygrywa pierwszych pięć osób z wszystkimi poprawnymi odpowiedziami. Prace oddajemy do nauczyciela geografii. Termin mija 30.IX. Jeden uczeń może w ten sposób zdobyć, maksymalnie, dwie szóstki, w jednym semestrze roku szkolnego.

1. Jak nazywa się największa powierzchniowo wyspa na Morzu Bałtyckim i do jakiego państwa należy ?
  2. Jak nazywa się najmniejsze miasto w Polsce i w jakim województwie się znajduje ?
  3. Który obecnie mamy rok według kalendarza islamskiego ?
  4. Jak nazywa się kosmonauta, który jako pierwszy dokonał swobodnego spaceru kosmicznego, nie będąc połączony ze statkiem, żadnymi linami czy kablami ?
  5. Jak nazywa się, część wałbrzyskiej kopalni, w której urobek wywożony był łodziami ?