UWAGA KONKURS GEOGRAFICZNY! (kwiecień)

Szanowni Uczniowie przed Wami kolejna odsłona comiesięcznego KONKURSU GEOGRAFICZNEGO prowadzonego przez Pana mgr Andrzeja Wojtonia.

Konkurs geograficzny – kwiecień 2024

Żeby dostać szóstkę z geografii trzeba pisemnie odpowiedzieć na sześć niżej zamieszczonych pytań. Wystarczy poszperać w słownikach, bibliotekach lub w internecie. Wygrywa pierwszych pięć osób z wszystkimi poprawnymi odpowiedziami. Prace oddajemy do nauczyciela geografii. Termin mija 30.IV. Jeden uczeń może w ten sposób zdobyć, maksymalnie, dwie szóstki, w jednym semestrze roku szkolnego.

1. Jak nazywa się największy pod względem powierzchni park narodowy w Polsce ?
  2. Jak nazywa się najgłębsza na świecie jaskinia krasowa i jaką ma głębokość ?
  3. Jak nazywa się polska himalaistka z największą liczbą zdobytych szczytów ośmiotysięcznych na swoim koncie ?
  4. Jak nazywa się najdłuższy oznakowany szlak turystyczny na świecie ?
  5. Jak nazywa się najniższa góra zaliczana do Korony Gór Polski, leżąca w Sudetach ?

Odpowiedzi z poprzedniego miesiąca: 1.Przylądek Figely na Wyspie Rudolfa, 2. Źrebie, 3. Francis Drake, 4. Mały Wołowiec, 5. Malediwy, 6. Wiszące Klasztory, Datong, Chiny